TECLINE Płetwy PowerJet

Nowy

Płetwy gumowe TecLine PowerJet ze sprężynami w wersji HARD (twarde) oraz MEDIUM (średnio twarde) są przeznaczone dla nurków technicznych: wrakowych i jaskiniowych. W wersji SOFT (miękkie) również dla nurków rekreacyjnych.

Więcej szczegółów

471,56 zł

-10%

523,95 zł

Dodaj do schowka

Więcej informacji

Podstawowe cechy płetw TecLine PowerJet:

 • Łatwiejsze i bardziej precyzyjne manewrowanie.
 • Niezwykle efektywne pływanie technikami zmodyfikowanymi na długich dystansach.
 • Uniwersalna kieszeń dopasowana do każdego typu buta nurkowego (zwykłe buty, flex/turbo sole oraz rockboots).
 • Znaczne ograniczenie energii nurka oraz zużycia gazu. Dodatkowym atutem płetw jest możliwość wyboru jednej z trzech twardości.
 1. Miękka (SOFT) dla początkujących nurków chcących utrzymać miękką charakterystykę płetwy, a jednocześnie korzystać z zalet płetwy typu „JET”.
 2. Średnia (MEDIUM) najbardziej uniwersalna. Idealna do nurkowań jaskiniowych, wrakowych, pływania na długich dystansach.
 3. Twarda (HARD) dla najbardziej wymagających nurków, którym potrzebna jest bardzo duża precyzja w manewrowaniu. Idealna dla fotografów, archeologów, instruktorów. UWAGA! Ta wersja płetwy wymaga dobrego fizycznego przygotowania nurka.

    

Różnice w konstrukcji TecLine PowerJet w stosunku do innych płetw:

 • płetwa w wersji MEDIUM i SOFT sprawdza się najlepiej w długich wypływaniach, z zastosowaniem zmodyfikowanych technik poruszania, redukując wysiłek przy utrzymaniu równej prędkości poruszania
 • płetwa posiada dłuższą część pióra wykorzystywaną w zmodyfikowanym kraulu i frogu (charakterystyczny "język" wystający poza obrys płetwy) zwiększając efektywność tych technik
 • wyższa krawędź boczna i dodatkowe stabilizatory (podłużne „żebra” biegnące wzdłuż pióra), które ułatwiają prowadzenie pióra płetwy przy pływaniu do tyłu, ale również ograniczają konieczność precyzyjnego domykania frogakicka, a dodatkowo, poprzez wydłużenie czasu kierunkowego wypływania wody przez dysze (jet'y), stabilizują stopę nurka
 • zdecydowanie większy kąt wychylenia pióra w porównaniu do płetw dostępnych na rynku - daje to możliwość pływania blisko mulistego dna w miejscach z niskim stropem również w kaloszach; kąt ten pozwala także ograniczyć konieczność domykania stylu (frogkick)
 • zmieniony kąt spodu kieszeni na stopę - w efekcie zanurzanie w ciasnych studniach, wzdłuż opadającego stoku, czy szybka zmiana trymu wynikające z uniesienia piór płetw realizowane są przez naciśnięcie przodem stopy na kieszeń płetwy
 • zdecydowanie większe wloty wody do dysz, co powoduje stabilniejszą pracę płetwy na boki. Koniec z "myszkowaniem" płetw przy przyspieszeniach i mniejszy wysiłek przy spokojnym płynięciu.
 • dużo większa reaktywność - płetwa ma gumę o 2 różnych twardościach, zdecydowanie sztywniejsze stabilizatory, będą reagowały na ruch jak sprężyna, po części go oddając, co da dodatkową oszczędność gazu i pozwoli na ograniczenie wzrostu CO2 .
 • zastosowanie mniejszej twardości gumy na podbiciu stopy, co bardzo podnosi komfort u osób z wysokim podbiciem oraz pływających w klasycznych kaloszach.
 • inny kąt mocowania sprężyn - sprężyna zahacza się nad piętą, a nie jak do tej pory niemal pod. Ta zmiana kąta, powoduje dociskanie boków kieszeni do buta minimalizując ewentualne ruchy stopy na boki.
 • dodatkowy protektor chroniący przed poślizgiem przy poruszaniu się po mokrym pokładzie łodzi.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

TECLINE Płetwy PowerJet

TECLINE Płetwy PowerJet

Płetwy gumowe TecLine PowerJet ze sprężynami w wersji HARD (twarde) oraz MEDIUM (średnio twarde) są przeznaczone dla nurków technicznych: wrakowych i jaskiniowych. W wersji SOFT (miękkie) również dla nurków rekreacyjnych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej kategorii:

}